5 knižných vecí a miest, ktoré by sa mohli stať skutočnými

Občas čítame knihy, najmä teda fantasy, pri ktorých si želáme, aby sa isté veci stali skutočnými. Tak tu je 5 mojich.

1. Rokfort (samozrejme)

Povedzme si úprimne, koľko čitateľov Harryho Pottera by nechcelo, aby Rokfort existoval? No dobre, asi sa nejakí nájdu, ale ja medzi nimi určite nie som. Ten zámok, jedlo, portréty, ktoré na nás rozprávajú, knižnica, sovy a mačky, iné zaujímavé tvory a mágia, všade naokolo mágia. Okrem toho by som mala rukolapný dôkaz, do ktorej fakulty patrím (Slizolin a vy?)

2. Bezzubý

 

 

 

 

 

 

Bavíme sa o knihách, takže… Ale nie, hovorme o oboch verziách Bezzubého. V knihe bol trochu protivný a drzý, ale rozprával a bol spratný. A vo filme to bola jedna prerastená šibalská mačka a vždy, keď tie filmy pozerám (celkom často), tak nemôžem uveriť, ako ho niekto dokázal tak roztomilo vytvoriť… a ešte menej sa mi chce veriť, že je len umelý.

3. Hra Erebos

Keď som čítala Erebosa prvý raz, tak som musela ísť hľadať, či tá hra predsa len neexistuje, pretože to, ako to autorka opísala bolo neuveriteľne realistické, akoby sme tú hru už hrali. A navyše už len z toho opisovania vyzerala veľmi zaujímavo a naozaj naozaj by som si ju chcela zahrať a to ani žiadne hry nezvyknem hrať.

4. Kellov kabát

A Darker Shade of Magic, alebo po česky Temnější tvář magie, nie je tak veľmi známa séria v nšich dvoch krajinách (aspoň sa mi to nezdá), ale táto séria je naozaj úžasná a veľmi kreatívna. Okrem existencie štyroch rôznych Londýnov v inak úplne rozdielnych svetov tu máme niekoľko magických artefaktov, vrátane kabátu hlavného hrdinu Kella. Ten sa dá prevracať naruby toľkokrát, koľko sa vám chce a možností, čo na druhej strane nájdete je naozaj veľa.

To sa mi zdá veľmi praktické najmä teraz, keď bývam na dvoch miestach naraz a úložné miesto je obmedzené. Potrebovala by som taký kabát a potom by som mala o jeden problém menej. Potrebujem bundu proti mrazu? Žiaden problém. Dnes je teplo a treba len niečo ľahké navrch? Pohrám sa chvíľku s magickým kabátom a hádam nájdem správnu možnosť.

5. Sladkosti Willyho Wonku

Na jednej strane by sa dalo argumentovať, že jeho čokolády možno aj existujú, ale čo zbytok jeho sladkostí? Mám pocit, že bez sladkostí od tohto cukrárskeho génia náš svet prichádza o veľa. Celkovo keď vidím v knihách opis jedla – najmä v tých viac fantasy – tak veľmi túžim po tom, aby sme to mohli nejako ochutnať. Cítite to tak aj vy? Na druhej strane ja milujem jedlo tak, ako knihy (len na celkom inej škále), takže jedlo v knihách asi prežívam oveľa viac, ako iní ľudia – teraz sa pozerám na knihy od Jenny Han, pri ktorých čítaní som v podstate slintala.

Ktorých 5 vecí/miest/bytostí z kníh by ste vy chceli v našej o niečo nudnejšej realite?

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.