Viper

Buď zo mňa bude vrahyňa alebo budem zavraždená. Taký je môj osud.

Názov: Viper

Autor: Bex Hogan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2019

Žáner: YA, fantasy

Séria: Isles of Storm and Sorrow

Diel: 1.

Marianne žije so svojím otcom na lodi a celý život trénuje, aby sa stala jedným z Viperov (Zmijou), ochrankyňou Dvanástich ostrovov. V ceste jej však stojí jej otec, krutý a skorumpovaný, veľmi nebezpečný človek…

“The man by my side is my opposite and my reflection. The dark to my light. The light to my dark.”

Keď mi prišiel výročný Fairyloot, nikdy by som si nebola pomyslela, že budem recenzovať dodatočnú knihu, nie hlavný knihu. Ale súhrou nejakých okolností sa čoskoro dočkáme prekladu práve Vipera a nie To Best The Boys. Takže si zapíšte, že túto knihu budete kupovať koncom septembra tohto roku. Nemáte za čo 😀

Inak to bol veľmi silný box, dve knihy, super ponožky, šál so všetkými možnými knihami…

Ak nerátame Vampirátov (a tých nerátame, to bolo dávno), tak toto je asi moja prvá námorná/pirátska kniha. A toto prostredie sa mi veľmi páči, takže v dohľadnom čase budem hľadať viac podobných kníh. Ak máte nejaké odporúčania, tak sem s nimi.

“He will make me a killer. 
Or he will have me killed. 
That is my destiny”

Marianne bola zaujímavá hlavná hrdinka. Na jednej strane bola zvedavá, na druhej strane slabá. Ale možno je to tým, že som prečítala už toľko kníh s hrdinkami v podobnej situácii, že viem, ako by sa mali správať a ak sa tak nesprávajú, tak mi to lezie na nerv (iba jeden, nenechám sa týmto vytočiť do nepríčetna).

Ostatné postavy boli tiež celkom dobre napísané, i keď miestami možno trochu ploché. Ale je to Bexina prvotina, takže malé nedostatky sa môžu odpustiť.

Svet, v ktorom sa to odohráva je zaujímavá kombinácia obyčajného a magického. Občas aj zabudnete, že nejaká mágia je.

Čo sa deja týka, tak nás autorka zoberie naozaj všade, takže celkom dobre spoznáme krajinu. Miestami niektoré scény sú veľmi… názorné, tak to som si veľmi neužívala, ale keď vo mne dokázala vzbudiť silné pocity nechutnosti, tak asi opisy naozaj boli silne napísané.

Viper je v podstate krátka knižka, takže napriek tomu, že sa toho stane celkom dosť, čítaním len tak preletíte a zrazu si želáte, aby hneď vydali aj druhý diel. Na ten si však budeme musieť hodnú chvíľu počkať.

Knihu hodnotím na 7.5/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.