The Hating Game

Viete si predstaviť tráviť desiatky hodín v kancelárii s niekým, koho nenávidíte?

Názov: The Hating Game

Autor: Sally Thorne

Rok vydania v originálnom jazyku: 2016

Žáner: romantické, ženské

Séria: žiadna

Lucy a Joshua sú obaja asistentmi pre majiteľov významného vydavateľstva. Trávia spolu desiatky hodín týždenne a jediným problémom je, že sa navzájom celkom nenávidia a v jednom kuse sa snažia jeden druhého prekonať. Potom však príde možnosť na povýšenie a nech to dopadne akokoľvek, jeden z nich bude musieť vo firme skončiť…

“The trick is to find that one person who can give it back as good as they can take it.” 

Pravidelní čitatelia asi vedia, že ja nie som ten typ, ktorý by čítal a už vôbec nie recenzoval romantické, respektíve ženské knihy. Možno aj preto som sa dnes aktívne vyhýbala písaniu, ale tak tu sme.

Po tom, ako som dočítala veľmi zaujímavú knihu, ktorej názov si dovolím preložiť ako Princ hmly, alebo v originále El Príncipe de la Niebla, som potrebovala nejaké “oddychové” čítanie, aby som sa udržala na čele mojej ročnej výzvy. A tamtú knihu nerecenzujem, lebo sa po slovensky/česky čítať nedá, no a španielsky v našich končinách asi veľa ľudí nečíta.

Dôvod, prečo ženskú literatúru nečítam je, že je väčšinou na jedno kopyto. Naozaj príťažlivá hlavná hrdinka si svoju krásu neuvedomuje a stretáva úžasného hlavného hrdinu. Počas peripetie sa možno vynorí expriateľ(ka) a možno jeden z nich dostane bobky. (sorry)

“Books were, and always would be, something a little magic and something to respect.” 

Takže som bola rada, keď tu dosť veľa týchto prvkov nesedelo.

Po prvé, na začiatku sa naši hlavní hrdinovia naozaj neznášajú. Úprimne povedané, to som si veľmi užívala, mala som z toho nejakú škodoradosť alebo čo. Tak trochu som dúfala, že to neskončí. Ale žiaľ, predsa len je to ženská romantická literatúra… Na druhej strane aj keď sa možno pohľady začali meniť, Lucy stále držala bojovný prístup a neraz si musela pripomínať, že veci nie sú také, ako bývali. To mi prišlo veľmi realistické a dobre napísané.

Postavy boli celkom zaujímavo napísané, mali svoju hĺbku… aspoň tie dve hlavné, na zbytku až tak nezáležalo. V tých vedľajších bola hromada postáv tak trochu stereotyp, ale to viem odpustiť, ak to funguje a ak ide o jednu knihu a nie celú sériu.

Občas sa však Lucy, ako správna ženská hlavná hrdinka, chovala dosť nelogicky a Joshua, ako správny protagonista ženskej literatúry zase po svojom. Ako keby postavy v romantických knihách nečítali jedinú romantickú knihu a nevideli jediný romantický film. To mi pripomína, ak máte odporúčanie na tento žáner, kde sa postavy správajú racionálne a ako keby sa vedeli vyhnúť obohraným problémom, určite mi dajte vedieť.

Veľa sa toho o The Hating Game povedať nedá. Nie je ani čo omylom spoilovať. V podstate mal príbeh rýchly spád, ani chvíľu sme sa nenudili a nič tam nebolo nasilu napchané, len aby autorka mala viac slov alebo čo. Ja som knihu mala za pár hodín prečítanú, keby som v noci nemusela spať, tak by mi to zabralo jeden večer. Ale vraj aj spať treba, tak neviem.

Dejovo trochu predvídateľné, ale koniec ma prekvapil, to sa musí nechať. Ja som čakala niečo extrémne klišé, ale Sally Thorne si našla v tomto svoju cestu.

Knihu hodnotím na 8/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.