5 kníh, ktoré chcem toto leto prečítať

Ja viem, ja viem. Takýchto článkov ste videli už tonu. Mňa ale nezaujíma, že je leto ako ročné obdobie, tieto knihy som si šetrila na voľno.

Podobný článok u nás už vyšiel, konkrétne v znení Typy kníh, ktoré sú vhodné v lete k vode. Takže toto je niečo celkom iné, pre zmenu individuálny zoznam, ťažko povedať, prečo to vlastne čítate 😀 Iba že by ste sa naozaj zaujímali o moje čítanie, v tom prípade prosím zostaňte.

1. The Complete Sherlock Holmes

Na túto knihu som si najprv šetrila tisícky bodov za prieskumy (pridajte sa aj vy), aby som mohla mať 30€ poukážku do Martinusu, kde som strážila, či ju náhodou nevypredajú. V tom okamihu, ako som mala dosť bodov a potom aj poukážku, knihu som objednala. To bol zhruba marec. Kvôli štúdiu v zahraničí som si ju doma len odbalila a čítanie nechala na leto. Tak poďme na to!

2. Since We Last Spoke

Napriek tomu, že táto kniha má naozaj zimnú atmosféru, tak ju chcem prečítať ešte cez leto. Niežeby som mala extra špeciálny dôvod, ale možno by som ju rada potom dala ako cenu v súťaži. Navyše som ju vyhrala, tak sa cítim zaviazaná prečítať to čo najskôr.

3. Tisíc dokonalých tónov

Túto knihu vydala moja obľúbená knižná blogerka už pred takmer rokom a mám pocit, že jej dlžím, aby som to prečítala. To je trochu divné a určite nie pravda, ale mám ten pocit. Zaslúži si to, naozaj. No a navyše jej postupne vychádza viac kníh, tak je správne začať tou prvou, keďže sa to ešte dá.

4. Queen of Ruin

Prvú knihu tejto série od Tracy Banghart, Grace and Fury, som prečítala vďaka jednému z mojich knižných boxov. Bola to naozaj pekná kniha o sestrách, sesterskej láske a hádam, že aj hľadaní vnútornej (a vonkajšej) sily. Queen of Ruin vychádza začiatkom júla, tak je to akurát, aby som si ju zohnala do kolekcie. Škoda len, že edícia, ktorá by sa mi hodila k jednotke, sa už vypredala. Uvidíme, ako to dopadne. Nabudúce budem musieť viac premýšľať nad objednávkami predpredaju. Každopádne druhý diel uzatvára túto sériu, tak u mňa rozhodne platí, že si ho nesmiem nechať ujsť (v hocijakej podobe).

5. Let Me Lie

… a iné thrillery, najmä od Clare Mackintosh. A tentoraz som si to na leto nechala aj preto, že leto je menej strašidelné ako zima a jeseň, ak teda zrovna nie je búrka. Tiež preto, že keďže budem doma a mamina dlho do noci nespí, ak budem príliš znepokojená z toho, čo čítam, tak budem mať kam zájsť.

Tak tu je môj krátky zoznam toho, čo ma toto leto čaká. Teda, dúfajme. Možno v septembri vyjde u nás článok v zmysle “5 kníh, ktoré som toto leto neprečítala”, kde bude presne týchto 5 kníh. No dobre, možno nie Sherlock.

Čo čaká toto leto vás?

Pepa

3 thoughts on “5 kníh, ktoré chcem toto leto prečítať

 1. Nemalo by mi to trvať celé leto, ale do čoho som sa pustila, je dočítanie kníh, ktoré som začala ešte v minulom roku. Ide o veci typu “audiokniha so všetkými dielmi trilógie, zostala mi len tretia”, takže to nijako neponáhľa, ale keď som sa na to tak pozrela, boli to akurát dobre rôznorodé knihy – detské, klasika, náboženské.

  Ako vyzerá ten Sherlock Holmes vnútri? Vyzerá to byť pekné vydanie!

  Páči sa mi

  • No tak jasné, že ja nechcem prečítať len týchto 5 kníh.
   Sherlock vo vnútri má dosť drobné písmenká, strany sú tiež tenké ako… papier 😀 Aby naozaj napchali všetko na toľko strán.
   A ktorú audioknihu? Ja som im chcela dať šancu už dávnejšie, ale neviem sa nejako dokopať.

   Páči sa mi

   • V pôvodnej knižnej verzii to bola trilógia Dobrodružství v temných uličkách (autor Jaroslav Foglar). Tento rok ma úplne nadchla kniha Válka s mloky a zistila som, že existuje aj ako audiokniha, takže ak chceš vyskúšať audioknihu, tak by som asi odporučila túto (aj keď ja som ju ešte nepočúvala… ale mohla by sa vydariť).

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.