5 kníh, ku ktorým potrebujem postrčiť (a stalo sa)

Poznáte to nadšenie, keď ste chvíľu nič nečítali (lebo čitateľská depresia), no zrazu chytíte druhý dych? Vtedy je kniha (akákoľvek) tá najkrajšia vec na svete a potrebujete nejakú držať v rukách (alebo ju mať v čítačke). Ja mám pocit, že ma zatiaľ celý tento rok drží jedna veľká čitateľská depresia, lebo som prečítala rekordne malý počet kníh. REKORDNE. Je už leto a ledva naškriabem 20 kníh na mojom Goodreads účte.

Chápem, že nie každý sa do mňa vie vžiť, takže dosť o tom. No môj druhý dych je tu a ja nechcem robiť nič iné ako vytvárať nové zoznamy kníh a ČÍTAŤ.

Toto nadšenie sa neprejavuje len týmito dvoma bodmi.. Siaha hlbšie, a to až do zákutí, ktoré som si nemyslela, že niekedy otvorím. Mám náladu čítať kultovky, voči ktorým mám neodôvodnenú averziu v podstate celý svoj život.

This is where it gets scary a tu sú knihy, na ktoré sa zrazu veľmi ale veľmi teším. No a áno, tento článok je znova stopercentne subjektívny a už teraz gratulujem ľuďom, ktorí sa so mnou podujmú na túto cestu.

1. Pán prsteňov

Celý svoj život vyrastám s poznámkami alebo vtipmi, ktoré sa týkajú tejto trilógie. Tolkiena pozná skrátka každý, a kým niekto neprečítal knihy alebo nevidel filmy, akoby nežil.

Takže, prirodzene, keďže som sa do toho čítania nepustila, za tie roky som si skôr vybudovala odolnosť. Tomu je však teraz koniec – hor sa na knižky! Aspoň už konečne budem vedieť, ktorý z tých chlapcov je Frodo (nerobím si srandu, okrem prsteňa nerozoznám nič a nikoho).

2. Trón zo skla

V poslednom čase veľmi známa knižná séria a mne už začína vadiť, že vôbec neviem, čím je taká výnimočná. Už si pomaly začínam myslieť, že je to jedna z tých sérii, ktoré je nevyhnutné mať prečítané, ako napríklad Harry Potter alebo Hry o život alebo Divergencia alebo.. iné. Tým chcem povedať, že vnímam ako svoju knihomoľskú povinnosť prejsť si aspoň jednotku a potom sa rozhodnúť, čo s tým. Veľmi sa na ňu teším!

3. Zaklínač

No.. toto by ževraj mala byť tiež skvelá fantasy séria (viem to podľa počtu kusov, ktoré máme vystavené v kníhkupectve). A tiež podľa toho, že mi to každý odporúča, to už by mi mohlo stačiť. Tak sa do toho s radosťou pustím, hlavne po tom, ako mi brat ukázal upútavku na hru, ktorá vyzerala úplne perfektne. Už si viem úplne predstaviť, aká úžasná bude knižka. Kvôli tejto sérii som až prehnane nadšená.

4. The Mortal Instruments

Tieto knižky mi naopak neodporúča nikto a ja to úplne chápem – vyzerá to ako veľmi pubertálna a možno trošku chaotická séria? Zdá sa mi, že keď som bola mladšia, už som sa do čítania raz pustila, no ani zďaleka som to nedokončila. Keď mi to už vtedy prišlo divné, čo na to poviem teraz? Ale treba využiť to, že sa mi do toho vôbec chce.. 😀

5. Stopárov sprievodca galaxiou

Toto nádherné vydanie mi už príliš dlho leží na polici a čaká, kým ho oprášim. Jednotku som prečítala veľmi rýchlo, no prišla škola a milión iných vecí a tak trochu som sa k tej dvojke už nevrátila. Nevadí, niekedy v blízkej budúcnosti sa do toho určite pustím. Viem, že to stojí za to.

No čo hovoríte na môj zoznam? ❤ Rada si prečítam vaše názory!

Evi

Advertisement

One thought on “5 kníh, ku ktorým potrebujem postrčiť (a stalo sa)

  1. Čítala som Pána prsteňov a Stopárovho sprievodcu galaxiou. Odporúčam obidve série, ale to si už určite počula veľakrát. 😛 Tolkiena je možno dobré začať Hobitom, aj keď ja som Hobita čítala až po tejto trilógii a nijako mi to nevadilo. Ale pri Hobitovi sa asi človek rýchlejšie zoznámi s postavami a s príbehom.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.