More Than Words

“For how is there bravery if there is no fear?”

Názov: More Than Words

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2018

Žáner: romantické, súčasné, YA

Séria:

Diel:

“Live fiercely and without regret”

Jessica a Callen sa spoznali ako malé deti. Callen už vtedy vedel, že svet je kruté miesto a Jess bola jediným svetlom v každodennej tme, ktorá ho obklopovala. Po nečakanom oddelení však vyrastajú ďaleko od seba a čas trávený spolu je už len príjemná spomienka. Čo sa však stane, keď sa náhodne znova stretnú v Paríži už ako dospelí ľudia? Spoznajú sa navzájom? A čo ak ich detské city prerastú v niečo viac?

Nikdy som si nemyslela, že by som mohla “vyrásť” z Mii Sheridan, pretože pre mňa vždy bola zárukou kvality. Každá jej knižka je neopísateľne úžasná a na všetky spomínam s láskou. No ten moment, kedy si poviem “asi dosť”, už prišiel. 😦

Už dávnejšie som prestala čítať čisto romantické knihy. Tie, pri ktorých naozaj nejde o nič iné, len o dvoch ľudí, lásku na prvý pohľad a iné “sladkosti”. Neviem vám presne povedať prečo, no možno ma to už omrzelo. Alebo som len dospela a už ma nedokážu naplniť knihy tohto typu.

Mia Sheridan je skvelá autorka – do svojich príbehov vtiahne každú a každého, kto hľadá lásku. Svoje postavy má prepracované do najmenších detailov, všetko do seba krásne zapadá a koniec je vždy uspokojivý. Táto kniha nebola výnimka. Nemyslím si, že sa autorka zmenila alebo zhoršila, to vôbec nie. Myslím si však, že čitateľské “nároky” sa nám prirodzene menia a vyvíjajú a čo sa mi páčilo vtedy sa mi už nemusí páčiť teraz.

“Sometimes the beginning of love is just a simple matter of proximity.”

Kniha je naozaj krásna, Callen je pán dokonalý a spolu s Jess sa krásne dopĺňajú. Nechýba ani kopa zážitkov, dramatických či srdcervúcich scén, doplnených francúzskym vidiekom. Táto kniha je idylka.. no nebola pre mňa.

Autorka akoby robila.. školácke chyby? Láska dvoch hlavných postáv bola príliš rýchla a predvídateľná. To isté sa dá povedať o deji knihy. Vedela som, čo sa stane – a to zo srdca neznášam. Nie je ľahké dnešných čitateľov niečím prekvapiť a ešte ťažšie je to v žánri, v ktorom už bolo prebádané snáď všetko, ale.. no tak, ani len malý náznak originality?

To som už možno trochu prehnala. Samozrejme, že niektoré pasáže sú originálne a kreatívne a úplne úžasné. Môj názor a celkový dojem však nezmenili.

I podľa dĺžky recenzie môžete vidieť, či ma kniha nadchla alebo nie. Tu skrátka neviem, čo viac dodať – väčšinou sa neviem zastaviť. Píšem, píšem, píšem. Svoje pocity či dojmy sa snažím usporiadať do zmysluplnej recenzie pre vás a chcem vás čo najviac motivovať..

Aj tu vás však motivujem! Len trochu tichšie.

Ale romantici, prečítajte si to. Viem, že viacerým z vás to bude stáť za to! ❤

Knižku hodnotím na 4/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.