Leto skončilo… a čo moje knihy?

Možno ste pred pár mesiacmi čítali môj nádejný článok o tom, ako chcem prečítať nasledujúcich 5 kníh (okrem iného).

No a tentoraz si to nespravíme ako zoznam 5 kníh, ako zvyčajne, ale ako niekoľko odsekov opisov.

Prvá kniha bol Sherlock a krátka odpoveď znie – neprečítala. Momentálne mám rozčítaný druhý príbeh z knihy a úprimne povedané, veľmi sa to na mňa ťahá. Ale miesto toho som znovu začala pozerať seriál Sherlock a ten nemôžem neodporúčať!
Problém bol v tom, že som zväčša mala rozčítanú nejakú e-knihu a tým pádom som to nechcela prerušovať a výhovorky, výhovorky…

Ďalej som chcela prečítať Since We Last Spoke a túto som pre zmenu ani len nezačala! Najmä preto, že som sa neprehrýzla tým Sherlockom. Takže pravdepodobne na Vianoce.

Ani Tisíc dokonalých tónov som neprečítala. To preto, že hoci som ju dostala do čítačky (myslím), tak som zhruba vtedy tam dala aj Krutého princa a Nikdynoc no a Krutý princ ma chytil natoľko, že som chcela rovno prečítať aj dvojku (a trojku, ale tá ešte nie je vydaná) a Nikdynoc bola trochu dlhá, taaaakže som potom potrebovala nejaký romantický oddych (lebo dvojku som ešte nemala) a potom som zabudla, čo chcem čítať, tak som rozčítala Three Dark Crowns. #noregrets

Queen of Ruin skončila rovnako smutne. Druhá vec je, že túto knihu ešte ani nemám doma, pretože čakám na tú špeciálnu edíciu a nikto ju akosi nepredáva. Ťažký je môj život, však? (Nie)

No a k Let Me Lie som sa nedostala tým dupľom, možno preto, že toto leto som na thrillery veľmi nemala náladu. Vlastne som od začiatku júna prečítala presne jeden krátky thriller, o ktorého čítanie ma požiadal sám autor. Vraj preto, že sa mu páčila recenzia a kritika na jeho predchádzajúcu knihu. Ďakujem. Škoda, že je z nejakej Škandinávskej krajiny a píše ďalej len po anglicky, že by som vám o ňom viac povedala.

Štatisticky som od začiatku júna (pretože pre mňa vtedy začína leto) prečítala 23 kníh. Bolo to najmä fantasy, ale pamätne je tam jedna historická fikcia (Beautiful Poison), jeden thriller (Blind Date: Never Go Home with a Stranger), cca tri romantiky.

Medzi pamätne najhoršie knihy môjho leta patria Počkám na tebe, The V Girl a naopak k najlepším Nikdynoc, To Kill a Kingdom a Priory of the Orange Tree a samozrejme aj Muse of Nightmares.

Leto rátam od prvej knihy, ktorú som prečítala po španielsky, od Carlosa Ruiza Zafóna a napriek tomu, že som toto leto chcela začať oveľa viac čítať po španielsky, nenašla som nič vhodné. Akože… vôbec nič. V slovenských kníhkupectvách nájdete možno 3 španielske knihy, z toho jedna je potajomky talianska a tie nestoja za veľa (teraz tie španielske, o talianskych neviem).

Dve či tri knihy, ktoré som zložito vypátrala ako nové španielske, stáli tak zhruba 30€ a toľko za moje letné učenie nie som ochotná dať. Taaakže nič. Iba že by ste mi mali čo odporučiť vy. Čítate niekto po španielsky?

V lete som tiež navštívila zopár antikvariátov a kúpila som si tam presne 0 kníh. Osoby, ktoré boli so mnou si aspoň jednu zobrali každý raz. Pozdravujem.

Ale prišiel mi domov krásny knižný box s výbornou knihou Spin the Dawn, krásnym hrnčekom a puzzle.

A aké leto ste mali (z toho knižného hľadiska) vy?

Pepa

 

2 thoughts on “Leto skončilo… a čo moje knihy?

 1. Tento článok bol podstatnou inšpiráciou k tomu, aby som na blogu teraz spravila zhrnutie svojho letného čítania. 🙂 Mne sa tie moje plány vydarili, ale robila som si ich postupne, takže to nebola nejaká “výzva”… 😀

  V akých antikvariátoch si bola? To znie zaujímavo, ja som už dávno v žiadnom antikvariáte nebola, a kupujem z nich knihy len cez internet.

  Páči sa mi

  • No tak to som poctená 🙂 Určite sa pozriem.
   Ja teda zhrnutia nezvyknem písať, ale toto sa tak žiadalo – trochu nakydať sama na seba 😀
   Ani to moje nebola vlastne výzva, ale tak také… predsavzatie, no a vyšlo to skoro ako tie novoročné 😀
   Fuuu, teraz si spomenúť. V Nitre je jeden zaujímavý, kde je vpredu normálny obchod s knihami a vzadu antikvariát.
   A určite sme boli v BA v Antikvariáte pri Justičáku – myslím, že tak sa to aj volá. No a ten je aj môj obľúbený, hromady a hromady kníh bez ladu a skladu zväčša a najmä cedule “len dekorácia” na nich 😀

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.