Brant’s Return

Dá sa ľúbiť “nepriateľa”?

Názov: Brant’s Return

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2018

Žáner: romantické, súčasné, ženské

Séria:

Diel:

“I couldn’t protect her from everything, but I could love her through it.”

Brant prežil celé svoje detstvo na farme v Kentucky. S otcom sa však odcudzili a ako mladý dospelý muž vlastní sieť barov v New Yorku a zo všetkého najviac sa snaží zabudnúť na myšlienky, ktoré mu dospievanie pripomínajú. Keď však jeho otcovi zostáva pár mesiacov života a vo vzduchu visí otázka kto zdedí farmu, Brant sa s nevôľou vracia. Na farme však nájde oveľa viac, ako očakával. Nájde tam Isabelle, asistentku svojho otca, ktorá je stelesnením dokonalosti, no zároveň by ho o farmu mohla veľmi ľahko obrať.

Mia Sheridan donedávna bola jednou z mojich najobľúbenejších autoriek, no v poslednej dobe sa to zmenilo. Už som sa o svojich pocitoch ohľadne nej vykecávala v minulej recenzii, takže to tu nejdem veľmi rozoberať. V skratke, jej knižky mi už neprídu až také úžasné.

Napriek tomu všetkému sa jej musí nechať, že vie krásne písať. Nech už sú príbehy akokoľvek neoriginálne, či postavy akokoľvek “nedorobené”, vždy je tu tá istota, že to bude napísané dobre a pútavo. Táto kniha nebola výnimkou – čítala sa rýchlo, rozprávanie bolo plynulé a užila som si takmer každú sekundu.

Isabelle a Brant boli veľmi pekne vykreslené a premyslené postavy, za to klobúk dolu. Autorka nikdy nemá problém vytvoriť ľudí, ktorí sa navzájom dopĺňajú. Vedľajšie postavy tiež stopercentne stáli za to.

Jednou z Miiných špecialít je.. bolesť. Takmer každá postava, ktorú vytvorí, má minulosť, ktorá ju navždy poznačila, a z ktorej sa dlho spamätáva. Isabelle i Brant majú za sebou ťažké zážitky, po ktorých nemohli ostať nezmenení a celú knihu sa s nimi vysporiadavajú. Oddelene, no neskôr hlavne spolu. Mia vie nádherne vykresliť vzťahy ľudí, ktorí sa navzájom “ťahajú z bahna”.

Čo sa mi na tejto knižke nepáčilo je to, že všetko malo príliš rýchly spád. Keď som bola menšia, nemala som problém uveriť láske dvoch ľudí, ktorá rozkvitla za pár týždňov. No v tomto prípade to bolo ešte menej. Neviem pochopiť človeka, ktorý vie, že s niekým má byť 24 hodín po tom, ako sa stretnú. Preháňam to, ale viete si to asi predstaviť. Ubíja ma čítať takéto príbehy.

Miine knihy sú sladké, možno až presladené. No to je jej cieľom – napísať knihu s romantickou zápletkou a potom tam ešte prihodiť nejaké tie dramatické scény, kvôli ktorým nevieme knihu odložiť. Ja som ju odložiť vedela, ale vy možno nebudete.

Dobre, toť vše odo mňa. Ak sa knihu rozhodnete čítať, budem len rada. Mia Sheridan mi veľmi veľa dala, keď som bola mladšia. ❤

Moje hodnotenie je 4/10.

Evi

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.