Najnovšie filmové adaptácie kníh

Asi by som sa mala dopredu ospravedlniť, že sa budeme venovať zahraničnej literatúre a znova opomeniem tú československú scénu. Ale každého zaujíma niečo iné…

Tento rok bol na filmové adaptácie celkom plodný.

Teda, myslím že ja som nevidela ani jeden film založený na knihe, ktorú som čítala. Moje obľúbené knihy už totiž ako filmy buď vyšli, alebo je na to ešte priskoro. Ale to neznamená, že nevyšlo množstvo super filmov. A niektoré z nich si naozaj chcem aj prečítať aj pozrieť. O kope z nich som sa dozvedela len kvôli tomu, že som hľadala sfilmované knihy roku 2019….

Mnohých určite zaujal The Umbrella Academy na Netflixe. Ja som sa dozvedela, že existuje niečo ako Five Feet Apartčo si teraz chcem určite prečítať. After som kedysi čítala, takže to teraz určite vidieť nechcem. Okrem toho ten trailer vyzeral divne. Pet Sematary, Hlava 22 patria už takmer medzi klasiku (dobre, to druhé patrí naozaj ku klasike)… mňa však King nezaujal a v Hlave som sa nedostala ďalej ako na stranu 20, takže nič pre mňa. Ale možno ten miniseriál by stál za to? Videl to niekto? A keď sme pri klasike, vyšlo aj Little Women

Vyšlo aj viac psích filmov z pera W.B. Camerona, ale mňa tieto zvieratkové filmy vždy rozcítia, takže radšej nič. A tiež sfilmovali The Art of Racing In The Rain, ďalšiu psiu knihu…

Rozhodne ma však zaujal titul The Best of Enemiespravdivý príbeh o vodcovi KKK a bojovníčke za ľudské práva. Teda, o priateľstve medzi nimi. Znie to strašne zaujímavo. Zaujímavo vyzerá aj Where’d You Go, Bernadette? (o odídenej matke, rodinná dráma), The Rhythm Section je zase o žene, ktorá sa pridá k špiónom (úplne môj žáner filmov).

Teraz, keď som konečne dočítala Slunce je také hvězda, tak si konečne môžem pozrieť tohtoročný film. Good Omens som videla, nečítala. Najmä preto, že som nemala tušenia, že je to aj kniha, kým nebolo neskoro. A v seriáli bol David Tennant a to mne celkom stačí k pozeraniu. The Laundromat som tiež najprv videla, až potom zistila, že to je kniha, ale asi sa to ani čítať veľmi nechystám.

Ak si pamätáte Zlatý kompas, tak celú trilógiu teraz premieňa do seriálu HBO. A ak vás ešte neprešla éra Johna Greena, tak Kam zmizla Aljaška sa po rokoch dočkalo vlastné miniseriálu. A vlastne aj Let it Snow sa dočkalo vlastného filmu.

Ten ďalší bude minimálne rovnako…

All the Bright Places je jedna z kníh, ktoré som ešte nečítala, takže aj filmovú adaptáciu si musím odložiť na neskôr. I keď možno to do ďalšieho roku stihnem? Totiž, oni si to tiež o rok posunuli. Posunul sa o rok aj Artemis Fowl a ten útržok traileru čo som videla vyzerá veľmi zaujímavo, takže asi by som si mala túto knihu oprášiť…

The Voyage of Dr. Dolittle možno nie je kniha, ktorú sme čítali, ale bude tam Robert Downey Jr. a to je podľa mňa dostatočný dôvod na to, aby sme si to (prečítali a) pozreli. Už v januári! A ak sa vám páčila Karen Gillan ako Nebula (alebo ako Amy Pond v Dr Who, či v The Circle), tak to je dostatočný dôvod na to, aby ste si šli pozrieť The Call of the Wild.

Vo februári, dva dni pred Valentínom (čiže akurát, ak sa to vašej priateľke páči..) nás čaká pokračovanie Všetkým chalanom, ktorých som milovala a ja sa nemôžem dočkať!!! Jednotka bola úplne super, to filmové spracovanie bolo strašne zlaté, tak hádam si udržia štandard. A ak ste videli Crazy Rich Asians (ak nie, tak prečo??????), tak nás čaká dvojka! Ja som to už stihla prečítať, tak som pripravená.

S hviezdnym obsadením nás čakajú aj The Witchesčo podľa mňa prečítala hromada z nás. Ja by som si to ale asi zase mala najprv oprášiť… Duna asi tiež mnohých zaujme svojím filmovým spracovaním. A MOŽNO sa konečne dočkáme aj Chaos Walking, čo bude veľmi zaujímavé kvôli prístupu autorka ku grafike/spracovaniu knihy samotnej… Okrem toho… Tom Holland!

A do budúcna nás čaká množstvo zaujímavých vecí tiež.

Čakajú nás také veci ako Shadow and Bone, Legend od Marie Lu, The Raven Cycle, Dcéra dymu a kosti, ak si niekto ešte pamätá tú upírsku sériu Škola noci, tak aj to by malo byť sfilmované. A Darker Shade of Magic tiež, no a množstvo ďalších! Ani jedno z týchto diel však zatiaľ nemá asi ani len rok vydania, takže… bude na čo čakať!

Ktoré z filmov som nespomenula? Určite ich je veľa! Mali by sme si spraviť zoznam na IMDB len pre vlastné potreby. Ak si na to jedného dňa nájdem čas, určite zaktualizujem aj tento článok. Teda, to by asi obsahovalo všetky možné adaptácie, aj späť niekoľko rokov. Všetko, čo som nevidela. A toho je viac, ako to, čo som videla. Optimizmus!

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.