The Governess Club : Claire (1)

Príbeh o žene, ktorá má vo svojej dobe neprimerané myšlienky – chce sa osamostatniť. 

17607321

Názov: The Governess Club : Claire

Autor: Ellie Macdonald

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: historické, romantické

Séria: The Governess Club

Diel: 1.

“How had his life become one a poet would be proud of?”

Louisa, Claire, Sara a Bonnie si dajú predsavzatie – o päť rokov budú žiť ako nezávislé ženy a nikto im nebude rozkazovať. Kniha je o Claire, vychovávateľke piatich detí v sídle veľmi bohatých ľudí. Jej nový kolega Jacob Knightley je šarmantný, láskavý, príťažlivý, no skrýva tajomstvo. Čo Claire urobí, keď zistí, že Jacob je gróf z Rimmelu?

Predpokladala som, že táto kniha bude pohodové čítanie, že ma bude baviť a zhltnem ju tak za hodinu a pol. Pohodové čítanie to bolo, stihla som ju za hodinu ale čo sa tej kvality týka – nič moc, akože vôbec.

Tešila som sa na historickú romantiku a aj keď som sa dočkala, dej bol tak neoriginálny až to bolo príliš aj na mňa. To isté aj romantika v knihe… Vôbec neviem, čo som to vlastne čítala. Ako môže táto kniha dostávať tak dobré hodnotenia, keď to človeku nič nedá, iba ho otrávi prehnanými prejavmi náklonnosti?

Nedostatočne predstavené postavy spôsobili, že som sa do nich vôbec nedokázala vžiť a príbeh som nijako neprežívala. Všetko čo sa stalo som nejako tušila, nič ma neprekvapilo.

Ani o jednej veci v knihe nemôžem povedať, že by sa mi nejak zvlášť páčila, skrátka to bolo čítanie na veľmi veľkú nudu.

Nejaké citáty… teda tie z tých lepších ale otrepaných :

“She liked it so much she thought she could become addicted to it. No wonder so many people said such a behavior was a sin.”

“When he kissed her, she no longer was the one people did not notice, no longer was the meek and mild her friends had come to expect of her.”

Moje hodnotenie : 4/10

Evi

One thought on “The Governess Club : Claire (1)

  1. […] Autor s mojimi iniciálkami: The Governess Club (Claire) – ani si neviete predstaviť ako dlho mi trvalo nájsť nejakú knihu, ktorá by sa mi možno aj páčila a ešte k tomu s mojimi iniciálkami. Nakoniec sa mi to ale podarilo. Som celkom spokojná s výberom, navyše sa to aj odohráva v minulosti a ja také knihy milujem.                                                              Prečítané dňa: 5.1.2016                             Recenzia:The Governess Club : Claire (1) […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.