Married with Zombies

Ako zachrániť manželstvo… a vlastné životy?

7716140

Názov: Married with Zombies

Autor: Jesse Pettersen

Rok vydania v originálnom jazyku: 2010

Žáner: sci-fi, humorné, romantické

Séria: Living with the Dead

Diel: 1.

“We stumbled into the zombie battle because it was a means for pure, physical survival.
But I never would have guessed that unlike therapy, the self-help books […], killing zombies would save my relationship.”

Sarah a David sú mladý manželský pár, ktorý akurát rieši svoju manželskú krízu, sú na pokraji rozvodu. Jedného dňa idú ku svojej terapistke, ktorú nájdu, ako obhrýza iný manželský pár. Akosi ju zabijú, no ešte celkom netušia, čo sa deje. No ako prežiť, ak vaše jediné skúsenosti sú z filmov a video hier?

There was a huge group of people standing at the top of the hill […].
Okay, not people. Zombies.

“Anything anyone knows about this kind of stuff comes from watching movies or reading books on the subject. Fiction books.”

Neviem si predstaviť lepšiu sériu o zombíkoch! Sarah a David, ktorí predstavujú väčšinu z nás, pretože výcvik nemáme, plus riešia svoje problémy, takže to nie je len o zombíkoch (no dobre, 90% je) a nakoniec ešte naozaj vtipné komentáre Sarah. Na začiatku každej kapitoly dostaneme kvázi manželskú radu okorenenú o múdrosť o zombíkoch.

Napríklad:

  • Robte pre druhého špeciálne veci. Antibiotiká sú vždy dobrým darčekom.
  • Zdieľajte svoje aktivity a záujmy. Ak aj tak budete zabíjať zombíkov, prečo to nerobiť spolu?
  • Muži sú z Marsu… Zombíci z pekla.
Of course it’s not every day you get to watch your spouse beat the shit out of a zombie. Well, except by then I guess it was.

Čo bolo na tejto knihe ako vedro ľadovej vody je, koľko zbraní našli. Všetci vieme, že v USA môže mať zbraň viac menej každý, ale bolo zarážajúce, že áno, naozaj zbraň mal skoro každý- totiž doma a preživší potom hľadali tie zbrane po domoch. Jasné, v tomto prípade skvelé, ale celkovo naozaj desivé, pretože aj keď je to fikcia, autorka si tieto všetky detaily určite nevymyslela, od niečoho sa odrazila.

Napriek tomu, aká skvelá tá kniha bola, viac vám o tom nepoviem. Prečo? Nepokazím vám predsa zážitok! Len sľúbim, že v ďalších dieloch to bude ešte lepšie!

The thing about the zombie outbreak is that you get really numb to all the death and blood and bodies. It happens faster than you’d probably like to think.

Knihu hodnotím na 9,6/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.