The Statistical Probability of Love at First Sight

Štyri minúty zmenili všetko.

9780316122399_p1_v2_s192x300

Názov: The Statistical Probability of Love at First Sight

Autor: Jennifer E. Smith

Rok vydania v originálnom jazyku: 2012

Žáner: romantické, YA, súčasné

Séria:

Diel:

“Love is the strangest, most illogical thing in the world.”

Štyri minúty môžu všetko zmeniť. Sedemnásťročná Hadley zmešká let do Londýna a vďaka tomu stretne Olivera, krásneho Angličana.. Ich let ubehne rekordne rýchlo a na letisku ich davy nečakane oddelia. Zariadi osud, že sa ešte niekedy stretnú?

V tejto knihe zohráva hrozne veľkú úlohu náhoda. Páči sa mi zdôraznenie toho, že všetko, čo sa tu stalo sa stalo akoby nečakane, no zároveň je jasné, že autorka pozdvihuje osudovosť ich stretnutia. Páčilo sa mi, ako všetky veci, čo sa v ten deň stali viedli práve k tomu momentu stretu dvoch hlavných postáv a ako štyri minúty dokázali zmeniť ich životy.

Štýl písania autorky bol tak reálny. Nebol rozprávkový alebo prehnane umelecký, nudný, či taký.. ošúchaný. Bol presne taký, aký si v knihe predstavujem. Nie úplne stručný ale zas ani nie úplne ružovo romantický.

Celkovo si viem predstaviť, že by sa niečo takéto stalo v skutočnom svete – bola to myslím jedna z najreálnejších a najkrajších “obyčajných” love stories aké som zatiaľ čítala – dokázala som si tu predstaviť ozajstných ľudí a i udalosti, čo sa v knihe udiali neboli ničím nezvyčajné.

Kniha však nebola až tak prostá ako sa môže z môjho rozprávania zdať. Sú tu zakompované i krásne myšlienky, ktoré s vami zostanú.

“Is it better to have had a good thing and lost it, or never to have had it?”

“It’s one thing to run away when someone’s chasing you. It’s entirely another to be running all alone.”

“I like how you’re neither here nor there. And how there’s nowhere else you’re meant to be while waiting. You’re just sort of suspended.” (na letisku)

Celá táto kniha vo mne nechala svoj odtlačok. Vryla sa mi do pamäte a to si na nej veľmi vážim. Autorka ma svojím pútavým písaním dokázala vtiahnuť do deja a nechať sa ním uniesť. Neustále som na ňu myslela, i nejaký čas po prečítaní, čo sa mi nestáva často..

Moje hodnotenie: 8,5/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.