Dirty Secret (1)

Dve zlomené srdcia, jedno veľké tajomstvo.

23245274

Názov: Dirty Secret

Autor: Emma Hart

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: young adult, romance, music, contemporary

Séria: The Burke Brothers

Diel: 1.

“Because I know. I know he won’t ever forgive me or trust me, so he won’t ever love me the way he did before. It’s that simple.”

Nikto nevie, kde bola Sophie Callahanová posledné dva roky, a nikto nepozná dôvod prečo odišla. Teraz je však naspäť v rodnom meste práve vtedy keď tu je i hudobná skupina jej bývalého priateľa, Connera Burkeho. Sophie sa kvôli otcovej smrti musí nedobrovoľne vrátiť do svojho starého domu. Nemá na výber, i keby to znamenalo musieť sa postaviť pred chlapca, ktorého pred rokmi opustila. Connerovo zlomené srdce a to Sophiino plné viny sa stretnú a ona nemá na výber, musí začať odpovedať na otázky. Istá je len jedna vec – Sophiina dcérka všetko zmení.

Emmu Hart ospevujem vždy, tak teraz poviem len to, že keď máte po krk zložitých, zdĺhavých kníh a potrebujete niečo rýchlo sa čítajúce, moderné a úžasné, odporúčam práve tie jej.

Myslím, že je každému jasné, že Sophiina dcéra, Mila je dcéra Connera, o ktorej ten nevedel. Čo však nie je jasné je prečo od neho Sophie odišla bez toho aby mu o nej povedala? Nebudem vám už ďalej spoilovať, prečítajte si ak sa chcete dozvedieť viac..

Dievčatá, máme tu štyroch bratov (veľmi sexy podotýkam), čo by už samo o sebe bolo jedno z veľkých plusov na knihe, no autorka sa nezastavila tu… Spolu tvoria Dirty B – rockovú chlapčenskú skupinu. No taaak, nie je to tá najúžasnejšia vec na svete? Vo všeobecnosti milujem súrodenecké vzťahy, ale štyria bratia? Kapela? HEAVEN. Áno, je to také dobré, ako sa zdá. Áno, bude tam veľa ich momentov a áno, rozhodne si knihu užijete i vďaka tomu.

Sophie ako postavu som mala veľmi rada. I napriek jej veľkým chybám, napríklad že nepovedala Connerovi, že čaká dieťa a ušla, je myslím každému sympatická. Ľudia robia chyby a Sophie si teda tú svoju poriadne uvedomí. Jedna vec, ktorí sa mi fakt páčila na tom ako vychovála Milu bolo to, že Mile už od začiatku vravela, kto je jej ocko, púšťala mu jeho piesne, či koncerty.

Sophie vie, že to, čo urobila je neospravedlniteľné a uvedomuje si, že Conner jej asi nikdy neodpustí, či jej bude veriť. No… aspoň si je toho vedomá.

“He deserves to be angry with me. He has every right in the damn world to hate me with everything he has. He should hate me.”

Conner je úžasný chalan. Je hlavným spevákom Dirty B a človek by si myslel, že mu nič nechýba, no nie je to tak. Pred dvoma rokmi totiž z mesta odišla jeho životná láska Sophie a odvtedy sa stal Conner zatrpknutý a smutný. Hnevá sa na ňu, že mu nič nepovedala, no zároveň mu hrozne chýba.

Je však veľmi pochopiteľné, že keď sa Sophie vráti, Conner nebude práve rád, že ju vidí. Bude nahnevaný. A to poriadne. Má na to veľké právo, keďže hneď zisťuje, že Mila je jeho dcérka. Sophie už nedokáže veriť, cíti sa veľmi zranený a odstrčený, no i tak sa medzi Milou a ním hneď utvorí silné puto. A čo je krajšie a zlatšie ako mladý chalan s bábom?

“My eyes sting with wetness. She knows me. She actually fucking knows me.”

Mila je proste úžasné bábo. Je hrozne zlatá a milá a celú knihu rozžiaruje svojimi nevinnými poznámkami. Ku každému z bratov si nájde cestu a nejde nemať ju rád. Bola naozaj svetielkom v knihe plnej tajomstiev, viny a hnevu..

I keď tehotné dievča, ktoré odíde od chlapca bez toho, že by vedel, že bude mať bábätko nie je vo svete kníh nič nové, i tak sa Emme Hart podarilo urobiť knihu zaujímavou, dobre čitateľnou a fakt pútavou. Na jej knihách milujem úplne všetko – jej schopnosť poprepájať všetky skutočnosti do jedného veľkého obrazu či priblíženie každej z hlavných postáv. Jej knihy ma do seba vždy vtiahnu a nedokážem sa od nich odtrhnúť pokým ich nedočítam. Skrátka, je to jedna z tých spisovateliek, ktoré dokážu čitateľa urobiť závislým na ich knihách.

A spomenula som už, že Conner je úžasný?

“I feel guilty for being an asshole to her, yet I have no reason whatsoever to be nice to her for even a second. That’s the thing about being the guy who was always nice to the girl. Even when a good dose of dickhead is warranted, that guilt sneaks in, ready to tear you apart. Ironic, given how she tore me apart.”

Moje hodnotenie: 9,4/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.