Grayson´s Vow

Niektoré sľuby stoja za porušenie… pre iné zas treba riskovať všetko, dokonca i vaše srdce.

25167898

Názov: Grayson´s Vow

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, YA, drama

Séria:

Diel:

“Today may be a very bad day, but tomorrow may be the best day of your life. You just have to hang on until you get there.”

22-ročná Kira je bez peňazí a má už len veľmi málo možností. Potrebuje nový začiatok, čo jej s jej šialeným nápadom nebude robiť problém.
Grayson v živote stratil už veľa, no hroziaca strata vinohradu jeho otca je pre neho posledná kvapka. Keď sa u neho zrazu zjaví bystrá a energická Kira s bláznivou ponukou, nemôže si dovoliť neprijať ju. Je ale svadba pre peniaze správna vec? Sú klamstvá a podvody správny spôsob začatia vzťahu? Ako sa Kira a Grayson viac spoznávajú, zisťujú, že je dobré chcieť od života via, a že sa niektoré sľuby sa oplatí bojovať.

Ďalšie neskutočné dielo Mii Sheridan, ktoré ma znova raz dostalo do kolien. Zbožňujem jej strhujúci štýl písania, popretkávaný krásne opísanými pocitmi. Nechcem schádzať do umeleckého opisu, ani nič také, len sa snažím vyjadriť aké to pre mňa bolo čítanie. Viem, že sme každý iný a každému sa teda niečo iné páči, no myslím, že všetky romantičky/romantici by sa v jej dielach našli a boli nimi ohúrení a totálne mimo.

“True love is not only the flower, true love is also the thorns.”

Bolo to… neopísateľné? Skrátka a proste – je to príbeh z reálneho života, to je prvé plus. Vieme si ho dokonale dosadiť do bežného života, čo na knihe bez fantasy prvkov milujem, lebo buďme úprimní, veľa kníh je až príliš.. rozprávkových, i keď sa odohrávajú v “normálnom” svete.

Myslím, že keby ste si pozerali moje recenzie na diela tejto autorky porade, všimli by ste si, že sa dosť opakujem práve v tejto veci, no je to práve to, čo ma fascinuje – jej schopnosť vytvoriť realitu z predstavy.

“Because the problem is, you can’t shut off one emotion without shutting off all your emotions. You have to feel the pain if you’re going to feel the joy.”

Ďalšia vec by bola to, že táto kniha bola.. menej smutná ako jej ostatné. Mia má tendenciu prikláňať s v knihách skôr k tej temnejšej stránke, skoro stále postavám stavia priam neprekonateľné prekážky, vytvára hlboké a intenzívne vzťahy, ktorými nás ku nim ešte viac pripútava. Ani v tejto knihe to nechýbalo, no musím povedať, že práve tým svetlejším nádychom, vtipnými scénami si ma pritiahla tak isto, ak nie viac ako Stinger, či Leo.

Viem, že plánované manželstvo, či ako sa to povie po slovensky, nie je práve originálna téma na knihu, bola už preberaná z viacerých strán, pohľadov, no u Mii mi to nikdy nevadí, vždy tu dokáže priniesť niečo svoje, niečo nové, čo vás zaujme a nemôžete sa od knihy odtrhnúť.

“Watch what people do when they think no one’s watching, love. That’s how you’ll know who they really are.”

Vo vzťahu Graysona a Kiry sa mi veľmi páčilo to napätie a očakávanie vo vzduchu. Určite sa chceli viac spoznať, no zároveň si uvedomovali, že ich vzťah bol na čisto obchodnej báze a neboli si istí, či chcú túto hranicu prekročiť. Vlastne boli veľmi odhodlaní ju neprekročiť. Ale viete ako to chodí, v láske neplatia žiadne pravidlá, a čo sa nestalo? Začali sa do seba zamilovávať. A máme romantický príbeh ako vyšitý.

“Sometimes it’s right to meet in the middle, but sometimes, the simplest act of grace is to meet the other person where they are. That, that is love.”

Kniha je samozrejme písaná z pohľadov obidvoch hlavných postáv, čo si na nej veľmi cením. Niekedy nechápem ako môžem knihy čítať iba z jedného pohľadu. (Potom tu sú také knihy, ktoré musíte milovať ako Hry o život či Harry Potter, ale hádam chápete kam tým mierim.)

“There’s nothing on earth like the feel of someone who loves you grasping your hand in the dark when you’re lost and afraid.”

Určite sa nenechajte odradiť klišé dejovou líniou, myslím, že sa to každému, kto miluje romantiku, trochu napätia a veľké odhalenia, môže svojím spôsobom páčiť.

“She was everything to me: my dreams, my weakness, and the person who made me want to be strong. She was the one woman who showed me I mattered, that I was wanted. That I was enough.”

Moje hodnotenie ako vždy vysoké: 9,5/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.