Bezohľadný darebák

“Ľahšie donútite srdce k zástave, než mu zabránite zahorieť láskou k nesprávnemu človekovi.”

 

 

 

 

 

 

 

Názov: Bezohľadný darebák

Autor: Lisa Kleypasová

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, historická romanca

Séria: Osudy rodu Ravenelovcov

Diel: prvý

“Slová môžu človeka spútať väčšmi než reťaze.”

Kathleen je mladá vdova, ktorej manžel sa opitý zabil pri páde z koňa len niekoľko dní po ich svadbe. I keď vnútri sa schováva krehká žena, zachováva pokoj a preukazuje vyrovnanosť celé tri mesiace, pokým na sídlo nepríde jeho nový majiteľ, bratranec jej nebohého manžela, Devon Ravenel.
Devon nie je zvyknutý na záporné odpovede. Čo chce, to dostane. Na sídlo prichádza s úmyslom predať ho a mať večný pokoj od dlžôb, ktoré by mu prinieslo. Mladá Kathleen ho však priamo i nepriamo presvedčí, že je za čo bojovať.

Áno, áno, áno! Príliš nadšenia? No a čo! Táto kniha splnila TAKMER (len niektoré veľmi výnimočné môžu byť stopercentné) všetky moje očakávania, ktoré som mala od historického milostného románu. Mal romantiku (ako inak), dynamiku, vášeň, či trochu histórie. Navyše úžasný spôsob písania, ktorý len pridal konečnému dojmu.

Podľa nespočetného (dobre, tak okolo 10) množstva kníh z 19. storočia, ktoré som čítala musím povedať, že autorka tú dobu vystihla úžasne. Dialógy, spôsob akým ľudia rozmýšľali, historizmy, archaizmy, i tie najmenšie detaily boli premyslené a niesli sa v duchu toho storočia. O historickom kontexte veľa nemôžem povedať, pretože o historické udalosti tam nešlo.

Kathleen bola neskutočne silná žena. Umrel jej manžel Theo a ona za celé tri mesiace nevyronila ani jednu slzu. Musela byť vyrovnaná pre dobro troch Theových sestier, ktoré potrebovali nejaký vzor. (Niežeby chcela plakať.) Vo vnútri sa však musela búriť… mala veľmi nejasnú budúcnosť a napriek tomu si udržiavala pokoj? Vravím – silná žena.

“Ženám sa nikdy neospravedlňuj. Len tým zdôrazníš, že si sa mýlil, a ich to väčšmi naštartuje.”

Poviem vám ale, niekedy nebolo ľahké čítať túto knihu. Kathleen totiž mala zábrany, na ktoré by som teraz ani nepomyslela. Bolo mi jasné, že vtedy ženy i muži rozmýšľali… konzervatívnejšie a ich etiketa či mravné zásady boli oveľa “prísnejšie” ako tie naše, no i tak mi to niekedy prišlo neprirodzené. Nemohla som si pomôcť.

Na sídlo prichádza Devon a Kathleenin pokoj je vstupom tohto muža do jej života narušený. Okamžite sa medzi nimi vytvára napätie, ktoré by sa dalo krájať. Každému je však jasné do čoho to prerastie. Lásku a nenávisť od seba delí len tenká čiara.

Láska, ktorá sa medzi dvoma hrdinami vytvorí je plná komplikácií, no je čistá a silná, na tom záleží.

“Ľahšie donútite srdce k zástave, než mu zabránite zahorieť láskou k nesprávnemu človekovi.”

Devon je skvelý hrdina. Navonok pôsobí namyslene a nevychovane, avšak vnútri je to pravý džentlmen, ktorý neváha obetovať sa pre dobro druhých a víťazí v ňom tá dobrá stránka. Asi by ste z tohto opisu povedali, že je bezchybný, no nebojte sa, aj naňho sa nájdu zlé veci. Je to však hlavný hrdina a preto mu všetko odpustíme, však dievčatá?

Dvaja hlavní hrdinovia sa dopĺňajú a nachádzajú v tom druhom oporu. Prečítajte si ich príbeh a zistite či sa skončí šťastne, a či vám skôr ujde nejaká tá slza!

Našu komplexnejšiu recenziu nájdete TU.

Moje hodnotenie: 8/10.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.