Tento muž (1)

 Máte radi dominantných mužov?

article-2371672-1ADB92F6000005DC-821_306x462

Názov: Tento muž

Autor: Jodi Ellen Malpas

Rok vydania v originálnom jazyku: 2012

Žáner: romantické, erotica

Séria: Tento muž

Diel: 1.

“I want to look after you forever.” He whispers, pressing his lips against my temple.”

Mladá Ava Paige, úspešná bytová dizajnérka má dohodnutú pracovnú schôdzku na Zámku, s majiteľom, pánom Jesseom Wardom. Očakáva plešivejúceho, tučného muža, no ani nevie ako sa mýli. Tento muž je zničujúco očarujúci, krásny a sebavedomý. Keď ho stretne, Avin prvý inštinkt je utiecť od neho najďalej ako sa dá, lenže Jesse Ward jej to neplánuje dovoliť.

V tejto knihe som našla veľa vecí na vytknutie. Môžem ju s absolútnou istotou zaradiť do kategórie kníh, ktoré už nikdy nechcem čítať a boli úplným omylom a plytvaním môjho času. Skúsim vám vykresliť pár vecí, ktoré ma úplne dostali a nebyť mojej challenge (Evi), určite by som sa ju nenamáhala dokončiť.

Najprv by som chcela podotknúť, že nápad bol už v roku, kedy kniha vyšla neoriginálny, otrepaný a nezaujímavý. Bolo viac ako zjavné, že autorka čerpala z 50 odtieňov sivej, knihy, ktorá vyšla o rok skôr. Ak to tak nie je, ospravedlňujem sa, no naozaj mi to tak pripadalo. Dej, kde mladá žena spozná šarmantného muža, ktorý je v posteli, no čoskoro i úplne všade neskutočne dominantný mi príde až príliš povedomý, navyše už dávno nie je “in”, a i keby bol (nepochybujem, že veľa ženám sa páči práve tento typ muža), autorkin spôsob opísania jeho správania sa bol až odpudzujúci. Nechcela som kvôli tomu knihu ďalej čítať.

Chápem, že keď sa žene páči chlap tak.. sa jej skrátka páči, ale táto žena ním bola úplne posadnutá už od prvej chvíle ako ho spoznala. Jeho zmyselný hlas, vôňa čerstvej vody a dominantnosť ju privádzali do vytrženia. On bol boh, on bol jej alfa a omega už po ich prvom stretnutí, čo mi príde trochu prehnané. Ďalej, Ava cítila, že je “nebezpečný”, chcela od neho utiecť, no zakaždým keď ho stretla mu nemohla odolať, niečo ju k nemu ťahalo.. Keď už si konečne povedala, že s ním naozaj nechce nič mať, stačili blbé kvety a znovu za ním išla.. Keď už bola s ním, stačila jedna zlá myšlienka a už od neho utekala. Takú nerozhodnú postavu som už dávno nečítala a hrozne ma to štvalo.

Niežeby verila v práva žien, alebo skrátka v to, že sa ženy dokážu ubrániť chlapovi a byť samostatné. Nie, ona vedela, že nemôže nič robiť, jej neťuklo, že keď ju nasilu drží zamknutú v jeho byte, asi je niečo zle, ona ho skrátka milovala. (Uvedom sa, ty hlupaňa.)

Jesse Ward bol jeden arogantný blbec, ktorý si myslel, že môže mať všetko čo chce a keď nie, aj tak to získa. Zaobchádzal s Avou ako s jeho zvieratkom, nikam ju nepúšťal, zakázal jej všetko čo mohol, keď ju držal za ruku, nemohla sa mu vytrhnúť, musela byť poslušná a keď nebola, prišiel “čas na pripomenutie komu patrí”.

“Does someone need a reminder?”

Jeho prehnané reakcie ma pomaly ale isto privádzali do hrobu a začala som ho nenávidieť. Ako sa môže chlap k žene správať akoby bola jeho vlastníctvom? (Niežeby to Ave až tak vadilo.) Žiarliť na jej gay kamaráta a vlastne na každého, kto sa na ňu pozrel? Mne Jesse neprišiel sexy. Keby prekročil moju pomyselnú hranicu, začala by som ho považovať za povýšeneckého tyrana. Kľudne by sa svojím správaním mohol vyrovnať nejakému milšiemu únoscovi. Všetko dorazil tým, že jej rozstrihal šaty, ktoré boli príliš krátke (je jedno, koľko stáli) a bez jej vedomia ju k sebe nasťahoval. To som mala chuť čítačku hodiť o zem, prepáčte za spoilery.

“Watch your fucking mouth!”

Od začiatku knihy bola zápletka veľmi predvídateľná. Poznáte tie knihy, kde skrátka viete, čo sa stane? Kde je všetko úplne klišé? Toto je jedna z nich. Namiesto toho, aby sa autorka snažila o väčší zážitok napínavými a vzrušujúcimi scénami, úplne to zabila, keď sa hlavná postava zakaždým vybrala naspäť za Jesseom, či Jesse za ňou.. no skrátka hrôza.

Scény, na ktoré sa veľa z nás teší boli.. uspokojivé, no až príliš, ako to povedať, bez pocitov. Sex bol skrátka sex a ich láska sa neprejavila skoro nikde. Prejavovala sa iba jeho prehnaná túžba kontrolovať ju a jej obdiv jeho tela. Keď sa raz za čas objavili nejaké romantické veci, boli to veci ako toto:

“There’s only one thing in the world that turns me on. And I love her in lace.”

Akože prepáč, nemôžeš byť menej romantický?

Autorka tu tiež naznačila, že homosexuáli sa vždy obliekajú farebne, zveličujú každú ich vetu, prehnane sa správajú či žensky chodia – skrátka, všetci sú na jedno kopyto a sú šibnutí, čo VÔBEC nie je pravda.

Kniha bola podľa mňa len o sexe, ovládaní ženy a o jej nerozhodnosti. No aspoň koniec ma uspokojil. Tohto muža neodporúčam nikomu, naozaj NIKOMU, pretože si neviem spomenúť na jednu jedinú vec, ktorá by mi prišla originálna, milá, či ktorá by sa mi nejakým spôsobom páčila. Ak môžete, vyhnite sa tejto hlúposti. Ak však ste knihu čítali a páčila sa vám, neváhajte a komentujte s vaším názorom.

Moje hodnotenie je veeľmi nízke – 2/10.

Evi

V tomto prípade musím len súhlasiť s Evi, keďže som bola tá, ktorá jej túto knihu odporučila ako takú, čo by nikdy nečítala… Ja by som len dodala, že autorka asi nemala veľa citu pre kreativitu so slovami, pri vete “cítim ako ti tlčie srdce bum-bum” som mala chuť tresnúť čítačkou ja.
Do písmena súhlasím so zbytkom, vrátane hodnotenia 2/10

Pepa

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Tento muž (1)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.