Paper Hearts (#2)

Keď dvaja ľudia dostanú druhú šancu.

Názov: Paper Hearts

Autor: Claire Contreras

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, pre dospelých, súčasné

Séria: Hearts

Diel: druhý

“Real love stories never end.”

Mia je profesionálna fotografka, ktorá sa svojho sna zažiariť fotkami len tak nevzdá. Jensen je mladý a známy spisovateľ. Láska Mii a Jensena bola veľká a čistá, no osud ich rozdelil. Po piatich rokoch sa Mia nájde v tom istom meste ako on a akoby toho nebolo dosť, pracuje s ním na tom istom projekte. Dokážu prekonať to, čo ich rozdelilo a mať znovu nádej na šťastný koniec?

Ďalší príťažlivý príbeh Claire Contreras, ktorý vám nedovolí dýchať kým ho nedočítate. Autorka má úžasnú schopnosť – písať tak pútavo, že čitateľa drží na “kraji sedadla”, píše tak dobre, že som sa do knihy (rovno celej série) okamžite zamilovala.

Musím síce povedať, že oproti prvému dielu (recenzia TU) sa mi až tak nepáčil sled udalostí, no i tak mi kniha nedala spávať kým som ju čítala.

“How would you describe the #feeling of #love in 140 or less characters?
Answer : Like somebody is gripping your heart, but you don’t want them to let go because the ache would worsen without them.”

Tento príbeh sa teda týka Oliverovho najlepšieho kamaráta Jensena a Ellinej najlepšej kamarátky Mii. Mia a Jensen sa ľúbili, no Jensen si nedával pozor a skončil s dieťaťom na ceste. Rozhodol sa správať sa ako chlap a vziať si to dievča za ženu a tým úplne pokazil akékoľvek šance, ktoré s Miou mali na spoločný život. Mia naňho zatrpkla a príliš dlho ho už nenávidí.

Hneď na začiatku mi autorka zlomila srdce. Najprv predostrela ideálny vzťah dvoch ľudí… dobre, nebol ideálny, pretože obaja chodili na vysokú a dohodli sa, že sú voľní, no vrátia sa k sebe (čo je podľa mňa úplná hlúposť, ale okej), NO bol úžasný, pretože bolo vidieť, že tí dvaja sa ľúbia. Samozrejme potom musel prísť zvrat – Jensenovi sa podarilo mať dieťa a máme tu jeden pokazený vzťah, dve zlomené srdcia a môžeme začať!

Mia je profesionálna fotografka a nič ju nezastaví v splnení si jej sna. Ani prítomnosť jediného človeka, ktorý ju môže znovu a i po toľkom čase zlomiť.

Páčila sa mi prítomnosť fotenia v knihe. Jasné, Mia je fotografka, no nie každý autor by si dal prácu s popisovaním fotenia či fotiek. Hlavná postava však neustále fotila či už fotky pre projekt, na ktorom pracovala alebo fotky každodenného života, ktoré sú neskôr celkom dôležité. Skrátka, fotoaparát je súčasťou jej života a autorka nám to dala pocítiť. Nevytvorila povrchnú postavu, ktorá stále myslí len na muža svojich snov, Mia bola intelektuálna a jedinečná.

Čo ma však na nej štvalo bol jej pohľad na ich rozchod. Je mi jasné, že Jensen nemal urobiť to, čo urobil, no keďže sa dohodli, že je v poriadku “byť” s inými ľuďmi, nemala sa naňho nahnevať takou silou a určite nie na tak dlho (5 ROKOV). Keď sa dvaja ľudia ľúbia, prekonávajú spolu prekážky.

Úplne chápem, že Mia Jensena nemohla po tomto ani vidieť, no všetko čo chcel bolo aby zostala jeho najlepšou kamarátkou, aby ho podporila v ceste, akú jeho život nabral, no ona si krvopotne stála za svojím a nechcela s ním mať nič spoločné. Len mi prišlo príliš nespravodlivé ako sa k nemu správala… i po tom, ako sa znovu stretli. Stále si myslela, že Jensen je “špina” pre to, čo urobil, i keď to bola len hrozná chyba.

Jensen je teda mladý autor, ktorý sa živí prevažne písaním kníh pre deti. A hádajte ako sa volá hlavná postava – Mia. Je to síce už päť rokov, ale on na svoju jedinú lásku nezabudol. Pravidelne ju zahŕňa i do svojich týždenných príspevkov pre časopis, v ktorého redakcii pracuje. No nie je to romantické?

Jensenovi sa narodila dcérka Olivia, ktorú miluje nadovšetko na svete. Je svetlom jeho života, trávi s ňou veľmi veľa času a.. musím povedať, že na chlapovi s dieťaťom je niečo neuveriteľne… mega.

Ku deju knihy poviem len, že bol úžasný ale neprekvapil. Skoro všetko som čakala no i tak ma autorka dokázala prekvapiť, takže konečný názor je: “SUPER”.

“I’ve lived in pain since the moment I lost you. I’ve learned to live with it, but I haven’t learned to accept it.”

“Everything I owe, I owe to the night you let me look into your eyes and see the possibilities the world had to offer.”

Moje hodnotenie: 7/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.