Burying Water

Pravda je ako voda. Vždy vypláva na povrch.

Názov: Burying Water

Autor: K. A. Tucker

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: romantické, súčasné, dramatické

Séria: Burying Water

Diel: 1.

“He said the truth is like that water: it doesn’t matter how hard you try to bury it; it’ll always find some way back to the surface. It’s resilient.”

Keď sa mladá žena nájde v zúboženom stave, ponechaná napospas osudu a smrti, prekoná všetky očakávania a pomaly sa zotaví. Jediný problém je, že si nepamätá nič zo svojho života, ani len svoje meno. Nevie ani ďalšie dôležité veci – kto ju tak veľmi nenávidel, že ju chcel zabiť a či si to zaslúžila. Ujme sa jej jedna stará žena a zoberie si ju na svoj ranč. Dievča sa rozhodne, že bude niesť meno Water kvôli malému tetovaniu, ktoré ju jediné spája s jej minulosťou.

Ku všetkému tomu zmätku, ktorý má v hlave jej pribudne ešte jedna ďalšia záhada – kto je ten mladý muž odvedľa a prečo jej príde taký povedomý?

Jesse nevie ako dlho potrvá kým si Water na všetko spomenie, ale bojí sa toho momentu. Že si spomenie na všetko zlé, čo sa jej stalo. Že ho za to bude viniť.

“He was given an angel and he tried to break her wings.”

Uvedomujem si, že vám nemôžem povedať kto Water je ani akú úlohu v jej živote zohráva Jesse, to sa všetko dozviete v knihe. Môžem vám ale povedať ako veľmi sa mi táto kniha páčila.

No… VEĽMI. Moje 3 hviezdičky na goodreads mi asi protirečia, ale uisťujem vás, že sa mi páčila dostatočne.

To, čo sa mi na nej nepáčilo bol možno trochu vecnejší štýl písania autorky. Ale to len veľmi mierne, pretože som si čítanie knihy užila. Občas som si len musela povzdychnúť, lebo som potrebovala viac rozvinúť nejakú situáciu alebo lebo sa mi nezdal nejaký opis.

Poďme ale k tým pozitívam. ❤

Dej tejto knihy bol napriek môjmu počiatočnému pocitu (strata pamäte? vážne?) veľmi originálny a úžasne premyslený. Autorka si veľmi dobre naplánovala kedy odhalí ktorú informáciu aby do seba všetko krásne zapadalo a čitateľ mal čo najlepší zážitok z čítania.

Kniha bola písaná z pohľadu oboch hlavných postáv, čo som veľmi potrebovala. Nechcela som len pohľad Water, ktorá si nič nepamätala, ale aj pohľad Jessea, ktorý bol zmietaný vinou a smútkom, že si ho Water nepamätá.

Čo bolo ešte lepšie bolo to, že súčasnosť sa striedala s minulosťou. Po jednej kapitole zo súčasnosti nasledovala jedna kapitola z minulosti. Videli sme teda začiatky vzťahu našich dvoch postáv a pomaly sme sa dostávali k “onomu momentu”, ktorým sa začal skutočný dej knihy.

Tá metafora o vode! V knihe bolo neustále zdôrazňované, že pravda je ako voda – raz vypláva na povrch. Ďalšia metafora bola, že voda je odolná, že si robí cestičky a vždy ide tam, kam má.

“I want to be like water too. I want to be resilient, to go where I’m meant to go.”

Toto nebola jedna z tých pubertálnych kníh, ktoré (veľmi rada) čítam. Táto knižka bola napísaná serióznejšie, mala vyspelé postavy, ktoré konali vyspelé rozhodnutia (vaaau).

Neváhajte a prečítajte si ju, bola skvelá.

Moje hodnotenie je 8/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.