Knihy a lá smajlíci (tag)

Aby som pravdu povedala, myšlienka “tagov” sa mi nikdy veľmi nepáčila. Nedávno som však našla taký, ktorý kombinuje smajlíky (ktorých v konverzácii používam naozaj dosť) a knihy (bez ktorých by tento blog nebol). 

Myslím, že je všetkým jasné, že takýto kreatívny tag by som ja nevymyslela, miesto toho som si ho požičala od Paperfury, ktorá si ho pre zmenu požičala z Instagramu… Ale o tom to nie je.

Samozrejme pre účely tagu boli smajlíci (jemne povedané) pozmenení, aspoň čo sa ich významu tak trochu týka. A aj ja som si niektoré tagy trochu prispôsobila (keďže nie sme zamerané len na YA a podobne).

Ešte predtým, než začneme, ktorého smajlíka používate najčastejšie? A ktorého naopak neznášate?

1. Obľubená romantika

Tak tu je tých favoritov hneď niekoľko. Prvé, čo mi napadlo je Predtým, ako som ťa poznala, na čo tu však nemáme recenziu, takže prichádza krátka óda. Tá kniha je perfektná! Napriek tomu, že je celá pokrytá malou tragédiou okolo Willa, tak tá kniha je neuveriteľne vtipná a… milujem ju ❤

No mohla by som tu hovoriť aj o nespočetných knihách Colleen Hoover, ktorú tu na blogu rozhodne nezanedbávame, no a jej kolekciu kníh čoskoro dorecenzujeme celú.

2. Najlepšie pokračovanie

Keby som tento článok písala včera, tak by som sa zhodla s pôvodným článkom a hovorila o sérii Havraních chlapcoch, pretože tam sa kvalita kníh vlastne stupňovala každou ďalšou, ale dnes je dnes a musím povedať, že z mojich posledných kníh (lebo mohla by som tu dookola hovoriť o Percym a Harrym a…) je to určite A Gathering of Shadows, tá kniha ma včera zničila.

Napriek tomu, že je séria, z ktorej táto kniha pochádza trilógia, dvojka netrpí typickým dvojkovým syndrómom, ktorý v skratke hovorí o tom, že druhý diel je len taká výplň medzi 1. a 3. Akože.. trošku to výplň bola, ale len v zmysle, že nejako sme sa od prvého príbehu museli preklenúť do tretieho. Ale inak to bola jedna úžasná kniha, ktorá sa vyrovná jednotke a pravdu povediac, zničila ma viac.

3. Kniha, ktorá ma rozosmiala

Tak tu máme hneď dvoch adeptov, na ktorých si v poslednom čase spomeniem. A to je They Both Die at the End, ktorá ma rozosmiala, ale len trošku.

A druhý, lepší kandidát je We Should Hang Out Sometime, ktorá ma rozosmiala hneď niekoľkokrát, ako som ostatne opisovala aj v recenzii. Ak ste ju však nečítali, tak… Hlavný hrdina a zároveň autor (je to memoár), je motivačný rečník s jednou nohou, ktorý nám opisuje svoje romantické úlety. Smiať sa o jedenástej večer na scénke z minigolfu sa zdá byť zvláštne, no verte mi, nemala som veľmi na výber.

Inak vedeli ste, že toto je jeden z mojich najobľúbenejších smajlíkov? Že nie? Nedivím sa. Každopádne, už to viete.

4. Kniha, ktorá ma sklamala

Najprv sa poďme porozprávať o tom, aký hrozný tento smajlík je. Po prvé je tu fakt, že ja a asi polovica ľudstva, neznášame obyčajného usmievavého smajlíka. Zdá sa vám v poriadku? Nám nie. No a po druhé je tu fakt, že tento je z nejakého dôvodu DOLE HLAVOU. Prečo kričím, keď to všetci vedia a vidia? Ale prečoooooooooo je dole hlavou? Nikto nevie. Ak to viete, dajte mi vedieť.

No a k tej knihe. Za môj dlhý čitateľský život ma sklamalo viacero kníh a prednedávnom to bolo When Summer Ends. Aby som pravdu povedala, z tejto knihy som si spravila potlačenú spomienku, pretože bez krátkeho osvieženia pamäte ani neviem, o čom bola. Aaaaaaaaa už to mám. Hej, hrozná kniha. Nečítajte ju. Ak musíte, pozrite si anotáciu, bude vám jasná celá zápletka.

5. Kniha, ktorú som už mala mať prečítanú

Je fakt, že táto kategória vyžaduje vlastný článok a my sme ich aj niekoľko podobných napísali. Tak ale opakovanie je matka múdrosti.

  1. Without Merit, a všetky ostatné knihy od Colleen Hoover. Zdá sa, že nielen že sa takmer žiaden z našich článkov nezaobíde bez spomínania CoHo, ale je tu nová úroveň. Spomeň CoHo viackrát.
    Ale vážne. Toto sú knihy, ktoré som ako správna fanúšička mala mať prečítané
  2. The Burning Maze a.k.a. tretia (!!!) kniha o Apolónovi od Ricka Riordana. Už je vonku pár mesiacov a ja som o tom do predvčera ani nevedela!!!!!
  3. Hledání modré a.k.a. pokračovanie Darcu. LENŽE. Lenže, lenže, lenže. Kedysi dávno som si dala zásadu, že sériu dočítam v takom jazyku, akom som ju začala. A hádajte čo. Toto som začala po slovensky, lenže naše vydavateľstvá si dávajú načas. Tak som chcela dokončiť anglicky, lenže sa mi to nedá. A už ani veľmi nemám záujem.

 

Našli ste si v tomto tagu niečo svoje? Súhlasíte/nesúhlasíte? A samozrejme, teraz je ten čas diskutovať aj smajlíky samotné. Ak vás tag zaujal, hore je odkaz na pôvodný článok alebo si požičajte našu verziu, či prerobte ju podľa seba.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.